środa, 19 października 2016

Dziś nieprzyjemny temat, ale może ten artykuł pokaże Ci nowe spojrzenie na ten temat.

Dziś prasujemy, koszule męską.
Nieprzyjemny temat prasowanie, ale ważny, bo przecież nie możemy wyjść, w pogniecionej koszuli, w która wygląda nieschludnie.

Po pierwsze koszula męska powinna być bez zabrudzeń, ponieważ żelazko, które się nagrzeje, zostawi trwały ślad, który będzie nam ciężko wyprać. Pamiętajmy o tym, aby wszystkie guziki były odpięte oraz by wyciągnąć fiszbiny. 
 Upewniamy się, że mamy wodę w żelazku oraz dobrze mieć przy sobie spryskiwacz. Ustawiamy temperaturę odpowiednią dla tkaniny naszej koszuli (najlepsze są bawełniane) i włączamy generowanie pary.


http://karolina.cute.pl/home

- Prasowanie zaczynamy od kołnierzyka, a konkretnie od jego rogów, by na materiale nie powstały zagniecenia. Prostujemy najpierw lewą stronę, potem prawą (ciemne koszule - grafitowe, fioletowe - należy prasować przez ściereczkę, co zapobiega świeceniu materiału).

Następnie w koszuli męskiej 

prasujemy.-Ramiona i karczek (tylna górna część koszuli) to najtrudniejsze do wyprostowania miejsca. Najpierw prasujemy środkową część karczka. Następnie należy naciągnąć rękaw (ramię) na wąską części deski i prasować, przesuwając żelazko od krawędzi do środka.
Kolejny krok to 
Mankiety.
-Mankiety rozpinamy i prasujemy układając koszulę guzikiem do góry

Rękawy to kolejny etap.
-Rękawy prasujemy od połowy długości, w kierunku od środka do zewnątrz. Rękawy mogą być zaprasowane na płasko, czyli w kant, bądź na okrągło. Rękawy wyprasowane na gładko są na pewno bardziej eleganckie, ale sposób ten wymaga cierpliwości i dużych umiejętności. Pomocny może być rękawnik, czyli malutka deseczka do prasowania.

Tył koszuli męskiej 
następnie
Przód
-Prasujemy najpierw tył koszulki, 
Prasujemy w kierunku od karczka w dół. Z tylnymi plisami radzimy sobie tak: jedną układamy na krawędzi deski tak, żeby leżała równolegle do jej boku. Podczas prasowania plisy należy ściągać koszulę w dół. Z drugiej strony to samo.

Przód
-Przód.Rozkładamy na desce połowę koszuli guzikami do zewnętrznej strony deski.

Jeszcze raz kołnierzyk

-A kończymy naszą przygodę jeszcze raz prasując kołnierz:)
Powodzenia 

Adriano Calitri






1 komentarz:

  1. Witam serdecznie.
    Artykuł ten jednocześnie mnie zaintrygował, jak i wprawił w zakłopotanie. Całe życie prasuję koszule i nie wiedziałam, że robię to źle! ;)
    Mam troszkę inny styl, jednak mam zamiar wprowadzić Pańskie rady w życie.
    Świetny blog, prowadzony czytelnie i ciekawie.

    OdpowiedzUsuń